Barion Pixel

GONDOZÁS

 

    1. Megfelelő fényviszonyok: Ügyeljünk arra, hogy a florárium megfelelő mennyiségű közvetlen vagy szórt fényt kapjon. Azonban kerüljük az erős, közvetlen napfényt, mivel az túlmelegítheti és károsíthatja a növényeket. A szegényes fényviszonyok miatt pedig a növények megnyúlhatnak és elpusztulhatnak.
       
    2. Mérsékelt öntözés: Fontos, hogy ideális körülmények között, a floráriumokat nem vagy csak nagyon ritkán kell öntözni. Amennyiben látjuk, hogy a körforgás pár naponta megismétlődik, nem szükséges beleavatkozni. A növény felszívja a vizet, amit kipárologtat, a lecsapódott pára, pedig visszafolyik a földbe, ahonnan a növény újra felszívja majd. Amennyiben ez nem történik meg, a florárium nagyságához mérten szükséges a vizet pótolni.
       
    3. Páratartalom: A floráriumokban általában magasabb a páratartalom, mint a külső térben. Igyekezzünk arra törekedni, hogy ne legyen nagyobb a szobahőmérséklet 25-26 foknál, különben a floráriumon belül túlmelegedhet a levegő, ilyenkor érdemes a tetejét levenni a floráriumnak, és gondoskodni a víz pótlásáról pár napon belül, ha nem vagy biztos benne mennyi vízre van szükség, vedd fel velem a kapcsolatot! 

       

    4. Rendszeres karbantartás: Nem kell megijedni, ha apró kis bogárkát látunk a floráriumunkban, ők az ugróvillások, vagy nevezhetjük karbantartóknak is. Megeszik az elhalt gyökérkéket, esetleges penészt, nem kívánatos növényi hulladékot. Azonban érdemes időnként ellenőriznünk a növényeket. Az idővel túlnövő növényeket ritkítsuk meg, hogy minden növény elegendő helyet és fényt kapjon a fejlődéséhez.

       

    5. Kompatibilitás: Vannak olyan növények (kaktuszok, szukkulensek, stb…), amik a szárazabb, kevésbé párás környezetet kedvelik, illetve olyan növények, amik csak szobahőmérsékletlen, párásabb környezetben szeretnek élni. Ezért fontos, hogy utólag ne ültess bele más növényeket a Floráriumba, ha nem vagy biztos abban, hogy egyezik az ökoszisztémával.
        
      +1 Az üveget, ha koszos lesz, egy sima törlőkendővel is letakaríthatod, illetve egy kis ablakmosó folyadékkal is, azonban mindig nagyon figyelj rá, hogy belülre ne jusson a tisztítószerből, mert az károsítja a növényeket. Amennyiben a tető belül penészesedne, nem kell megijedni, mossuk le egy szivaccsal és hagyjuk szellőzni pár napig a floráriumot. 

Az alapos és rendszeres figyelem, valamint az igényeiknek megfelelő gondozás segítségével a floráriumok a természet csodáit hozzák el számunkra otthonainkba és munkaterületeinkre, és hosszú távon szép, zöld kis oázisokká válnak.